Schody półkowe – dąb i szkło

Schody półkowe - dąb

Schody półkowe… ale przyjrzyjmy się bliżej. Biały policzek przy ścianie jest w kolorze ściany. Schody wyglądają jak półkowe, ale są samonośne – od ściany stopnie są standardowo dłutowane w białą wangę, a od środka elementem nośnym jest tafla szkła.

Schody półkowe stawiają mnóstwo warunków wykonawcy i mają całą masę wymagań (choćby od ścian). Są też znacząco droższe i bardziej podatne na  ugięcia. Biały policzek wpuszczany to świetne rozwiązanie – mocne konstrukcyjnie i miłe dla oka. Świetny pomysł!

Schody półkowe dębowe

Schody półkowe dębowe

Tafla szklana dodaje wrażenia lekkości schodom. Mocowania szkło – drewno są schowane pod doklejonymi do boku tafli kawałkami dębu, które symulują bok stopnia. Bardzo ładny efekt, a jednocześnie mocna konstrukcja właściwa schodom samonośnym.

Poręcz metalowa mocowana do boku szkła. Na górze galeria wokół otworu ze szkła – jako kontynuacja wypełnienia pod pochwytem.

Schody półkowe dębowe

Schody półkowe dębowe

Schody montowane w Poznaniu przez firmę Timber (sobczak.com.pl), dębowe ze szkłem. Przykład lekkiej, czystej konstrukcji nieograniczającej w żaden sposób przestrzeni. Wysoka jakość wykonania. Firma Sobczak z okolicy Chojnic znana z produktów niezłej jakości – pewnie jeszcze nie raz zaprezentujemy ich ciekawe pomysły.

Schody półkowe dębowe

Schody półkowe dębowe