Oświetlenie LED – jasne schody na beton

Światło i schody

Gdy chcemy mieć jasną klatkę schodową, a nie ma dostępu do okien. Prezentujemy realizację wykonaną przez firmę Sobczak Timber z Cierzni koło Debrzna (woj. Pomorskie). Listwy LED zostały zainstalowane w pod noskiem stopnia, przed podstopniem. Biały policzek (oprócz tego, że chroni ścianę przed zabrudzeniami) oraz wykończony na biało podstopień betonowy dobrze odbija i rozprowadza światło, przez co stopnie są dobrze widoczne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Oświetlenie LED w schodach

Oświetlenie LED w schodach

Białe ściany z kinkietami doświetlają resztę schodów. Oraz proszę zwrócić uwagę na najważniejsze – szklane balustrady nie robią cieni i jeszcze zwiększają jasność pomieszczenia. Jednocześnie olejowane na jasno drewno dębu to miękkość i ciepło. Miłe dla oka wrażenie, bezpieczeństwo użytkowania i komfort chodzenia.

Przykład wykorzystania oświetlenia LED w schodach na beton.

 

Światło i schody

Światło i schody

Warto dodać, że takie  schody można wzbogacić o automatykę sterowania światełkami. Np. poprzez czujki ruchu. LEDy same się zapalają gdy ktoś podchodzi .. i gasną, gdy nie są już potrzebne. Jest cała gama innych rozwiązań. O wszelkie nowości z zakresu sterowania światłem można zapytań na stronie producenta (przykładowo: Apcheta Smart Systems – tu dane).

Schody dobrze oświetlone

Schody dobrze oświetlone

 

Słowem: harmonia w doborze drewna, bieli ścian i betonu,  szkła oraz oświetlenia LED na schody dębowe betonowe

 

Fot: firma Sobczak Timber – www.sobczak.com.pl